LQW15AN23NJ00D
Mfr.Part #
LQW15AN23NJ00D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 23NH 310MA 300MOHM SMD
ONE SURFACE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
LQW15
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height :
500μm
Max DC Current :
310mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
7 Weeks
Depth :
700μm
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Inductance :
23nH
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Current Rating :
310mA
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Frequency - Self Resonant :
3.8GHz
Shielding :
No
Termination :
SMD/SMT
1
Material - Core :
Air
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
JESD-609 Code :
e3
DC Current :
310mA
Radiation Hardening :
No
Test Frequency :
100MHz
Weight :
793.786648μg
Q @ Freq :
25 @ 250MHz