LQW15AN18NG0ZD
Mfr.Part #
LQW15AN18NG0ZD
Description
FIXED IND
Fixed Inductors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
7 Weeks
Rated Current-Max :
0.37A
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature (Max) :
125°C
Inductance :
0.018 µH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Shielding :
No
Tolerance :
2%
Reference Standard :
AEC-Q200
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Self Resonant Frequency :
4500MHz
DC Resistance (DCR) :
0.27Ohm
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ