LQW15AN12NJ0ZD
Mfr.Part #
LQW15AN12NJ0ZD
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12NH 500MA 140MOHM SMD
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Test Frequency :
100MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
500mA
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Mounting Type :
2
Type :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Series :
LQW15
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Inductance :
12nH
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Material - Core :
Non-Magnetic
Rated Current-Max :
0.5A