LQW04AN4N7C00D
Mfr.Part #
LQW04AN4N7C00D
Description
FIXED IND 4.7NH 440MA 140MOHM SM
Fixed Inductors
Depth :
450μm
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
ECCN Code :
EAR99
0302 (0804 Metric)
Military Standard :
Not
Q Factor :
20
Case Code (Metric) :
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Inductance :
4.7nH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating :
440mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.031Lx0.016W 0.80mmx0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Type :
Wirewound
Weight :
311.844754μg
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Core Material :
Ferrite
Number of Functions :
1
Max DC Current :
440mA
Height :
400μm
Test Frequency :
100MHz
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±0.2nH
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
DC Current :
440mA
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Shielding :
No
Termination :
SMD/SMT
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Datasheets
LQW04AN4N7C00D
Murata Electronics LQW04AN4N7C00D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD