LQW04AN2N3D00D
Mfr.Part #
LQW04AN2N3D00D
Description
FIXED IND 2.3NH 780MA 70MOHM SMD
Stock
58
In Stock :
58
Size / Dimension :
0.031Lx0.016W 0.80mmx0.40mm
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
±0.5nH
Material - Core :
Non-Magnetic
0302 (0804 Metric)
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Rated Current-Max :
0.78A
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
20GHz
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating (Amps) :
780mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
2.3nH
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
DUAL ENDED
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Datasheets
LQW04AN2N3D00D
Murata Electronics LQW04AN2N3D00D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD