LQW04AN22NJ00D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQW04AN22NJ00D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0302 (0804 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22NH 200MA 630MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Max DC Current :
200mA
Resistance :
630mOhm
Q @ Freq :
15 @ 250MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Military Standard :
Not
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Current Rating :
200mA
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Height :
400μm
DC Resistance (DCR) :
630mOhm Max
Inductance :
22nH
Test Frequency :
100MHz
DC Current :
200mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
311.844754μg
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.031Lx0.016W 0.80mmx0.40mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Case/Size Code :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Series :
LQW04
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Number of Terminations :
2
Q Factor :
15
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Package / Case :
0302 (0804 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Mount :
Surface Mount
Number of Pins :
2
Core Material :
Ferrite
Factory Lead Time :
7 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Depth :
450μm
Type :
Wirewound
Shielding :
No
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Datasheets
LQW04AN22NJ00D
Murata Electronics LQW04AN22NJ00D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD