LQW04AN1N3D00D
Mfr.Part #
LQW04AN1N3D00D
Package / Case
0302 (0804 Metric)
Description
FIXED IND 1.3NH 1.5A 30MOHM SMD
Rated Current-Max :
1.5A
Q @ Freq :
15 @ 250MHz
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Inductance :
1.3nH
Package / Case :
0302 (0804 Metric)
Pbfree Code :
yes
Test Frequency :
100MHz
Frequency - Self Resonant :
20GHz
Size / Dimension :
0.031Lx0.016W 0.80mmx0.40mm
Series :
LQW04
Tolerance :
±0.5nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Non-Magnetic
Factory Lead Time :
7 Weeks
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Current Rating (Amps) :
1.5A
Datasheets
LQW04AN1N3D00D
Murata Electronics LQW04AN1N3D00D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD