LQW03AW4N7J00D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQW03AW4N7J00D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7NH 620MA 90MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Inductance :
4.7nH
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Special Feature :
Q MEASURED AT 900 MHZ
Tolerance :
±5%
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Shielding :
No
Frequency - Self Resonant :
9.5GHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Application :
RF INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Wirewound
Test Frequency :
100MHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Current Rating (Amps) :
620mA
Q @ Freq :
45 @ 900MHz
Series :
LQW03
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Current-Max :
0.62A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.021Lx0.016W 0.53mmx0.40mm
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Datasheets
LQW03AW4N7J00D
Murata Electronics LQW03AW4N7J00D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD