LQW03AW3N4C00D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQW03AW3N4C00D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.4NH 440MA 150MOHM SM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
440mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Number of Functions :
1
Frequency - Self Resonant :
11GHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
HTS Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Type :
Wirewound
Shielding :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
43
Rated Current-Max :
0.44A
Tolerance :
±0.2nH
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
43 @ 900MHz
Series :
LQW03
Special Feature :
Q MEASURED AT 900 MHZ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
250MHz
Surface Mount :
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Inductance :
3.4nH
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Package / Case :
Nonstandard
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.021Lx0.016W 0.53mmx0.40mm
Datasheets
LQW03AW3N4C00D
Murata Electronics LQW03AW3N4C00D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD