LQS30A24-1V8RAKJ
Mfr.Part #
LQS30A24-1V8RAKJ
Description
DC DC CONVERTER 1.8V 200W
Voltage - Output 1 :
1.8V
Voltage - Input (Max) :
36V
Series :
LQS (200W)
ECCN Code :
EAR99
Current - Output (Max) :
30A
Voltage - Input (Min) :
18V
Size / Dimension :
2.30Lx1.45W x 0.33 H 58.4mmx36.8mmx8.4mm
Height Seated (Max) :
7.87mm
Output Voltage :
1.8V
Published :
Voltage - Isolation :
2.25kV
Terminal Form :
PIN/PEG
Total Power Output-Max :
200W
Surface Mount :
No
Number of Functions :
Length :
58.4mm
Qualification Status :
Not Qualified
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Input Voltage-Nom :
24V
Tray
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Power (Watts) :
200W
Pin Count :
Efficiency :
91%
Width :
36.8mm