LQP03TQ3N2B02D
Mfr.Part #
LQP03TQ3N2B02D
Description
FIXED IND 3.2NH 450MA 240MOHM SM
Q @ Freq :
17 @ 500MHz
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
HTS Code :
Inductance :
3.2nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
450mA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Surface Mount :
yes
Test Frequency :
500MHz
Frequency - Self Resonant :
9.5GHz
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Series :
LQP03
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±0.1nH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
17
Rated Current-Max :
0.45A
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
LQP03TQ3N2B02D
Murata Electronics LQP03TQ3N2B02D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD