LQP03TN47NJZ2D
Mfr.Part #
LQP03TN47NJZ2D
Description
FIXED IND
Fixed Inductors
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Reference Standard :
AEC-Q200
Operating Temperature (Max) :
125°C
Shielding :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
HTS Code :
Test Frequency :
300MHz
JESD-609 Code :
e3
Inductance :
0.047 µH
Tolerance :
5%
Number of Functions :
1
Self Resonant Frequency :
1300MHz
Rated Current-Max :
0.1A
EAR99
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
DC Resistance (DCR) :
3.6Ohm
WRAPAROUND
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
9
Datasheets
LQP03TN47NJZ2D
Murata Electronics LQP03TN47NJZ2D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD