LQP03TN3N6B02D
Mfr.Part #
LQP03TN3N6B02D
Description
FIXED IND 3.6NH 400MA 300MOHM SM
HTS Code :
Depth :
330μm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Current Rating :
400mA
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
Case Code (Metric) :
Height :
304.8μm
Test Frequency :
500MHz
Tolerance :
±0.1nH
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Pbfree Code :
yes
DC Current :
400mA
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Case Code (Imperial) :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Military Standard :
Not
JESD-609 Code :
e3
EAR99
Current :
300mA
Inductance :
3.6nH
Max DC Current :
400mA
Non-Magnetic
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q Factor :
14
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1 NANO HENRY
Datasheets
LQP03TN3N6B02D
Murata Electronics LQP03TN3N6B02D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD