LQP03TN24NHZ2D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQP03TN24NHZ2D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FIXED IND
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Reference Standard :
AEC-Q200
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Inductance :
0.024 µH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Quality Factor-Min (at L-nom) :
12
Number of Functions :
1
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm
Shielding :
No
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Tolerance :
3%
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Current-Max :
0.14A
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Self Resonant Frequency :
2000MHz
HTS Code :
Test Frequency :
500MHz
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Datasheets
LQP03TN24NHZ2D
Murata Electronics LQP03TN24NHZ2D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD