LQP03TN10NH02D
Mfr.Part #
LQP03TN10NH02D
Description
FIXED IND 10NH 250MA 700MOHM SMD
Fixed Inductors
Height :
300μm
Shielding :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
DC Current :
250mA
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±3%
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
500MHz
Radiation Hardening :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Max DC Current :
250mA
Current Rating :
250mA
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Inductance Tolerance :
3%
Frequency - Self Resonant :
3.2GHz
Inductance :
10nH
Q Factor :
14
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Depth :
330μm
Datasheets
LQP03TN10NH02D
Murata Electronics LQP03TN10NH02D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD