LQP03TG3N4C02D
Mfr.Part #
LQP03TG3N4C02D
Description
FIXED IND 3.4NH 350MA 350MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Number of Terminations :
2
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
Current Rating :
350mA
Rated Current-Max :
0.35A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
13
Series :
LQP03
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Inductance :
3.4nH
Tolerance :
±0.2nH
Test Frequency :
500MHz
Inductance Frequency - Test :
500MHz
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
8GHz
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
LQP03TG3N4C02D
Murata Electronics LQP03TG3N4C02D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD