LQP03TG2N8B02D
Mfr.Part #
LQP03TG2N8B02D
Description
FIXED IND 2.8NH 450MA 250MOHM SM
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Inductance :
2.8nH
Chip
Rated Current-Max :
0.45A
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Tolerance :
±0.1nH
Current Rating :
450mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
13
0201 (0603 Metric)
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1 NANO HENRY
Frequency - Self Resonant :
6GHz
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Test Frequency :
500MHz
Datasheets
LQP03TG2N8B02D
Murata Electronics LQP03TG2N8B02D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD