LQP03HQ2N2B02D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQP03HQ2N2B02D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2NH 600MA 120MOHM SM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Type :
Thick Film
Height Seated (Max) :
0.017 0.42mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
LQP03
Inductance :
2.2nH
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Current Rating (Amps) :
600mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
9GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
LQP03HQ2N2B02D
Murata Electronics LQP03HQ2N2B02D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD