LQP02HQ3N5B02L
Mfr.Part #
LQP02HQ3N5B02L
Description
FIXED IND 3.5NH 350MA 300MOHM SM
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Tolerance :
±0.1nH
Current Rating (Amps) :
350mA
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Inductance :
3.5nH
Frequency - Self Resonant :
8.2GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Current-Max :
0.35A
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.013 0.32mm
Test Frequency :
500MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Datasheets
LQP02HQ3N5B02L
Murata Electronics LQP02HQ3N5B02L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD