LQP02HQ3N3B02L
Mfr.Part #
LQP02HQ3N3B02L
Description
FIXED IND 3.3NH 400MA 250MOHM SM
Tolerance :
±0.1nH
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating (Amps) :
400mA
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
HTS Code :
Factory Lead Time :
9 Weeks
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Inductance :
3.3nH
Frequency - Self Resonant :
8.2GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Rated Current-Max :
0.4A
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.013 0.32mm
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Test Frequency :
500MHz
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
Datasheets
LQP02HQ3N3B02L
Murata Electronics LQP02HQ3N3B02L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD