LQP02HQ13NH02L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQP02HQ13NH02L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 13NH 210MA 990MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
13
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
990mOhm Max
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.013 0.32mm
Inductance :
13nH
Surface Mount :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±3%
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Test Frequency :
500MHz
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
LQP02
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Shielding :
No
Type :
Thick Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
210mA
Number of Terminations :
2
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Rated Current-Max :
0.21A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Datasheets
LQP02HQ13NH02L
Murata Electronics LQP02HQ13NH02L
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD