LQM2HPZ1R0MG0L
Mfr.Part #
LQM2HPZ1R0MG0L
Description
FIXED IND
Fixed Inductors
Number of Terminations :
2
Reference Standard :
AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Compliant
Tolerance :
20%
Inductance :
1 µH
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Surface Mount :
yes
Self Resonant Frequency :
60MHz
Number of Functions :
1
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
0.069Ohm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Current-Max :
1.6A
Shielding :
yes
Core Material :
Ferrite
Test Frequency :
1MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
LQM2HPZ1R0MG0L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD