LQM2HPN2R2MGSL
Mfr.Part #
LQM2HPN2R2MGSL
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
FIXED IND 2.2UH 1.1A 225MOHM SMD
Series :
LQM2
Mount :
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Number of Terminations :
2
Core Material :
Ferrite
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Test Frequency :
1MHz
Shielding :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Inductance :
2.2μH
Operating Temperature :
-40°C~85°C
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
225mOhm Max
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
7 Weeks
Current Rating :
1.1A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Datasheets
LQM2HPN2R2MGSL
Murata Electronics LQM2HPN2R2MGSL
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD