LQM21NNR18K10D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQM21NNR18K10D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180NH 250MA 350MOHM SM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Lead Free :
Lead Free
Inductance :
180nH
Inductor Application :
RF INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shielding :
yes
Factory Lead Time :
7 Weeks
Case Code (Metric) :
Current Rating :
250mA
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
HTS Code :
Depth :
1.45mm
Type :
Multilayer
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
850μm
Termination :
SMD/SMT
Series :
LQM21
Material - Core :
Ferrite
Terminal Finish :
Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Q Factor :
20
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Functions :
1
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
25MHz
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
250mA
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Frequency - Self Resonant :
250MHz
Q @ Freq :
20 @ 25MHz
DC Current :
250mA
Pbfree Code :
yes
Datasheets
LQM21NNR18K10D
Murata Electronics LQM21NNR18K10D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD