LQM21FN2R2N00D
Mfr.Part #
LQM21FN2R2N00D
Description
FIXED IND 2.2UH 150MA 364MOHM SM
Max DC Current :
150mA
Depth :
1.45mm
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Inductance :
2.2μH
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Current Rating :
150mA
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Chip
Tolerance :
±30%
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
Test Frequency :
1MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
DC Current :
150mA
DC Resistance (DCR) :
364mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~85°C
HTS Code :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
1.8mm
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Datasheets
LQM21FN2R2N00D
Murata Electronics LQM21FN2R2N00D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD