LQH6PPN2R2N43L
Mfr.Part #
LQH6PPN2R2N43L
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Description
FIXED IND 2.2UH 4.1A 14 MOHM SMD
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Height :
4.5mm
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Inductance :
2.2μH
Core Material :
Ferrite
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
DC Current :
4.1A
DC Resistance (DCR) :
14mOhm
HTS Code :
Depth :
6.2mm
Series :
LQH6
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation :
5.6A
Max DC Current :
4.1A
Tolerance :
±30%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
2
Military Standard :
Not
Inductance Tolerance :
30%
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Resistance :
14mOhm
Current Rating :
4.1A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shielding :
yes
REACH SVHC :
No SVHC
Number of Terminations :
2
Datasheets
LQH6PPN2R2N43L
Murata Electronics LQH6PPN2R2N43L
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD