LQH44NN330K03L
Mfr.Part #
LQH44NN330K03L
Description
FIXED IND 33UH 760MA 273MOHM SMD
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
760mA
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Wirewound
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Height :
4.3mm
Supplier Device Package :
1515 (4040 Metric)
DC Resistance (DCR) :
273mOhm Max
Current Rating :
760mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
1kHz
Max DC Current :
760mA
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
3.9878mm
Shielding :
Unshielded
Type :
Wirewound
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
33μH
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Series :
LQH44
Package / Case :
Nonstandard
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±10%
Width :
3.9878mm
Datasheets
LQH44NN330K03L
Murata Electronics LQH44NN330K03L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD