LQH43PB2R2M26L
Mfr.Part #
LQH43PB2R2M26L
Description
FIXED IND 2.2UH 1.12A 50.4 MOHM
Current Rating :
1.12A
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
2.2μH
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation :
2.3A
Shielding :
yes
DC Resistance (DCR) :
50.4mOhm Max
1812 (4532 Metric)
Height :
2.6mm
Test Frequency :
1MHz
Rated Current-Max :
2.5A
Datasheets
LQH43PB2R2M26L
Murata Electronics LQH43PB2R2M26L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD