LQH43NN4R7M03L
Mfr.Part #
LQH43NN4R7M03L
Description
FIXED IND 4.7UH 500MA 400MOHM SM
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current Rating :
500mA
Q @ Freq :
30 @ 1MHz
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Tolerance :
±20%
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductance :
4.7μH
Rated Current-Max :
0.5A
Shielding :
No
1812 (4532 Metric)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Test Frequency :
1MHz
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Frequency - Self Resonant :
38MHz
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Datasheets
LQH43NN4R7M03L
Murata Electronics LQH43NN4R7M03L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD