LQH43NN471J03L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQH43NN471J03L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470UH 80MA 11.8OHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Terminations :
2
Inductance :
470μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Special Feature :
Q MEASURED AT 796 KHZ
Case Code (Imperial) :
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
11.8Ohm Max
Type :
Wirewound
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating :
80mA
Number of Functions :
1
Rated Current-Max :
0.08A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Test Frequency :
1kHz
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
3MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
LQH43
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Metric) :
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
LQH43NN471J03L
Murata Electronics LQH43NN471J03L
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD