LQH43NN2R7M03L
Mfr.Part #
LQH43NN2R7M03L
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
FIXED IND 2.7UH 500MA 320MOHM SM
Fixed Inductors
Q @ Freq :
20 @ 1MHz
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Inductance :
2.7μH
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Shielding :
No
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
1MHz
DC Resistance (DCR) :
320mOhm Max
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
10 Weeks
HTS Code :
DUAL ENDED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
LQH43
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Frequency - Self Resonant :
53MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
1MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Current Rating :
500mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Rated Current-Max :
0.5A
Datasheets
LQH43NN2R7M03L
Murata Electronics LQH43NN2R7M03L
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD