LQG18HH27NJ00D
Mfr.Part #
LQG18HH27NJ00D
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
FIXED IND 27NH 300MA 550MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Current Rating (Amps) :
300mA
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
1.4GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
12
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Series :
LQG18
Termination :
SMD/SMT
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Current-Max :
0.5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Reference Standard :
AEC-Q200
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
27nH
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Test Frequency :
100MHz