LPS1-01C24-4080-00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LPS1-01C24-4080-00
Manufacturer
New Energy
Description
L2 BOARD, XHP70.2, SQUARE, 1X1,
Manufacturer :
New Energy
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
36.83mm Lx36.83mm W
Color :
White, Neutral
Temperature - Test :
85°C
Lens Type :
Domed
CCT (K) :
4000K 5-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
80
Flux @ Current/Temperature - Test :
1830lm Typ
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test :
156 lm/W
Current - Test :
1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
11.2V
Series :
XHP70.2
Type :
LED Module
Current - Max :
2.4A