LPH1-02C24-5070-00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LPH1-02C24-5070-00
Manufacturer
New Energy
Description
L2 BOARD, XHP70.2, LINEAR, 1X2,
Manufacturer :
New Energy
Product Category :
Flux @ Current/Temperature - Test :
3660lm Typ
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Test :
1.05A
Type :
LED Module
Series :
XHP70.2
Lumens/Watt @ Current - Test :
156 lm/W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current - Max :
2.4A
CCT (K) :
5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Lens Type :
Domed
Size / Dimension :
93.98mm Lx32.99mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
22.4V