LO T77K-K1L2-24-Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LO T77K-K1L2-24-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Package / Case
2-SMD, Z-Bend
Datasheet
Download
Description
LED ORANGE CLEAR SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Height (Max) :
2.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lens Style :
Round with Flat Top
Millicandela Rating :
12.55mcd
Lens Transparency :
Clear
Series :
TOPLED® - Reverse Gullwing
Wavelength - Dominant :
606nm
Mounting Type :
Surface Mount, Bottom Entry
Lens Color :
Colorless
Color :
Orange
Wavelength - Peak :
610nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.8V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2-SMD, Z-Bend
Current - Test :
2mA
Size / Dimension :
3.20mm Lx2.80mm W
Viewing Angle :
120°
Lens Size :
2.40mm Dia