LO E6SF-BBCA-34-1-50-S-NSI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LO E6SF-BBCA-34-1-50-S-NSI
Manufacturer
ams OSRAM
Package / Case
4-PLCC
Datasheet
Download
Description
LED SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
Lens Size :
2.40mm Dia
Current - Test :
50mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.15V
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Features :
Lens Style :
Round with Flat Top
Viewing Angle :
120°
Mounting Type :
Surface Mount
Configuration :
Wavelength - Peak :
610nm
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2895mcd
Product Status :
Last Time Buy
Series :
Power TOPLED®
Height (Max) :
2.10mm