LNE-48V120WDAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LNE-48V120WDAA
Manufacturer
Delta Electronics
Description
LED DRIVER CC/CV AC/DC 48V 2.5A
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Efficiency :
93.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
70°C
Size / Dimension :
7.72Lx2.68W x 1.53 H 196.0mmx68.0mmx38.8mm
Width :
68.072mm
Mount :
Chassis Mount
Max Power Dissipation :
120W
Dimming :
Analog, PWM
Published :
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Isolation :
3.85kV
Termination :
Wire Leads
Ratings :
IP67
Approval Agency :
CB, cURus
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Length :
196.088mm
Max Output Current :
2.5A
Factory Lead Time :
2 Weeks
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Output :
24V~48V
Weight :
2.2lbs 997.9g
Mounting Type :
Chassis Mount
Height :
38.862mm