LNA-40-04001200-35-20P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LNA-40-04001200-35-20P
Manufacturer
Narda-MITEQ
Package / Case
Module, SMA Connectors
Datasheet
Download
Description
LNA 4-12 GHZ
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Frequency :
4GHz~12GHz
Test Frequency :
4GHz~12GHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Noise Figure :
3.5dB
Factory Lead Time :
15 Weeks
Gain :
40dB
RF Type :
VSAT
P1dB :
20dBm
Current - Supply :
400mA
Mounting Type :
Connector Mount
Series :
LNA
Package / Case :
Module, SMA Connectors
RF/Microwave Device Type :
WIDE BAND MEDIUM POWER
Voltage - Supply :
15V
Narda-MITEQ LNA-40-04001200-35-20P
40dB VSAT WIDE BAND MEDIUM POWER 4GHz~12GHz 15V P1dB:20dBm 3.5dB Connector Mount
LNA-40-04001200-35-20P Overview
LNA-40-04001200-35-20P Features
WIDE BAND MEDIUM POWER RF/Microwave Amplifier
RF Type VSAT
15V voltage
400mA current