LN-X-35K-90
Mfr.Part #
LN-X-35K-90
Manufacturer
LUXTECH
Description
22" CUTTABLE LINEAR MODULE 3500K
Manufacturer :
LUXTECH
Product Category :
Height :
5.59mm
Viewing Angle :
120°
Size / Dimension :
558.80mm Lx19.99mm W
Type :
LED Module
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V
Configuration :
Linear Light Strip
Current - Max :
1.1A
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
CRI (Color Rendering Index) :
90
Lens Type :
Flat
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature - Test :
85°C