LMK042BJ681MC-W
Mfr.Part #
LMK042BJ681MC-W
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
CAP CER 680PF 10V X5R 01005
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Tolerance :
±20%
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
680pF
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
X5R
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Temperature Characteristics Code :
X5R
Voltage - Rated :
10V
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Applications :
SMPS Filtering
Datasheets
LMK042BJ681MC-W
TAIYO YUDEN LMK042BJ681MC-W
M 680pF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)