LMF316AB7106MLHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LMF316AB7106MLHT
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10UF 10V X7R 1206
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
M
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
10V
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
10μF
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
LMF316AB7106MLHT
TAIYO YUDEN LMF316AB7106MLHT
M 10μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)