LMF105B7102MVHF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LMF105B7102MVHF
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 10V X7R 0402
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
M
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
LMF105B7102MVHF
TAIYO YUDEN LMF105B7102MVHF
M 1000pF 10V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)