LM3723IM5-4.63
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LM3723IM5-4.63
Manufacturer
Texas Instruments
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Supervisors
Number of Terminations :
5
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Mount :
Surface Mount
Terminal Form :
Gull wing
Number of Voltages Monitored :
1
Reach Compliance Code :
Unknown
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Mounting Type :
Surface Mount
Pin Count :
5
Base Part Number :
LM3723
Terminal Position :
Dual
Length :
2.92mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reset :
Active High
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1V
Reset Timeout :
100ms Minimum
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Number of Channels :
ECCN Code :
EAR99
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Adjustable Threshold :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Supply Voltage :
2.5V
Terminal Pitch :
0.953mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Threshold :
4.63V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V