LM3460M5X-1.5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LM3460M5X-1.5
Manufacturer
Texas Instruments
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
IC CONTROLLER PRECISION SOT23-5
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Power Management - Specialized
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GTA, GTA+
Lead Free :
Lead Free
Analog IC - Other Type :
THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Operating Temperature :
0°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Reach Compliance Code :
Unknown
Current - Supply :
85μA
ECCN Code :
EAR99
Base Part Number :
LM3460
Number of Outputs :
1
Output Voltage :
1.5V