LLQPB251810T1R5M
Mfr.Part #
LLQPB251810T1R5M
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Description
FIXED IND 1.5UH 1A 143 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
110mOhm
Inductance :
1.5 µH
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Q @ Freq :
Current Rating (Amps) :
1 A
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Datasheets
LLQPB251810T1R5M
TAIYO YUDEN LLQPB251810T1R5M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD