LLQPB201616T330K
Mfr.Part #
LLQPB201616T330K
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Description
FIXED IND 33UH 240MA 2.21OHM SMD
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Inductance :
33 µH
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
270mA
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Tolerance :
±10%
Current Rating (Amps) :
240 mA
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Datasheets
LLQPB201616T330K
TAIYO YUDEN LLQPB201616T330K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD