LLQPA322525T680KR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLQPA322525T680KR
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 68UH 410MA 1.3 OHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
1Ohm
Product Type :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
410 mA
Brand :
Current - Saturation (Isat) :
320mA
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Shielding :
Unshielded
Mounting Style :
PCB Mount
Ratings :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Features :
Product :
Power Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
RoHS :
Details
Termination Style :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Category :
Power Inductors - SMD
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Material - Core :
Ferrite
Series :
LLQPA
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Type :
Wirewound
Datasheets
LLQPA322525T680KR
TAIYO YUDEN LLQPA322525T680KR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD