LLQMB201616T101J
Mfr.Part #
LLQMB201616T101J
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Description
FIXED IND 100UH 80MA 8 OHM SMD
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Current Rating (Amps) :
80 mA
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
8Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Q @ Freq :
15 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series :
LLQM
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Brand :
Inductance :
100 µH
Datasheets
LLQMB201616T101J
TAIYO YUDEN LLQMB201616T101J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD