LLQCA251818T680M
Mfr.Part #
LLQCA251818T680M
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Description
FIXED IND 68UH 140MA 2.8 OHM SMD
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
140 mA
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Frequency - Self Resonant :
9.5MHz
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Inductance :
68 µH
Datasheets
LLQCA251818T680M
TAIYO YUDEN LLQCA251818T680M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD