LLQCA251818T471M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLQCA251818T471M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470UH 50MA 22 OHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
3.5MHz
Product Category :
Power Inductors - SMD
Product :
Power Inductors
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
22Ohm
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Supplier Device Package :
Product Type :
Fixed Inductors
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Brand :
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%
Material - Core :
Ferrite
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Shielding :
Unshielded
Series :
LLQC
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Style :
PCB Mount
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Current Rating (Amps) :
50 mA
Current - Saturation (Isat) :
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Inductance :
470 µH
Ratings :
Datasheets
LLQCA251818T471M
TAIYO YUDEN LLQCA251818T471M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD